حرکت امام حسین(علیه السلام)، الگوی انقلاب | مقاومت رمز پیشرفت

ان الذین قالوا ربنا الله ثم استقاموا

متن زیر بیانات امام خامنه ای

در دیدار مردم قم در سالروز قیام 19 دی‌ماهه (19 دی 1386 )

 

زنهاى مسلمان ما با وجود سختگیریها در طول زمان، در مقابل این فشار سرکوبگر مقاومت کردند؛ بعد از رفتن رضاخان به نحوى، در زمان خود او به نحوى، در طول دوران بقیه‌ى طاغوت هم به نحوى. لذا در همان دیماه 1356، روز هفدهم دیماه در مشهد، یک اجتماع عظیمى، تظاهراتى از زنان مسلمان با شعار «حفظ حجاب» راه افتاد.

ملت اسلام اگر نام حسین را و یاد حسین را زنده نگه بدارد و آن را الگو قرار بدهد براى خود، از همه‌ى موانع و مشکلات عبور خواهد کرد. لذاست که ما در انقلاب اسلامى، در نظام جمهورى اسلامى از صدر تا ذیل، همه - مردم، مسئولین، بزرگان، شخص امام بزرگوار ما - بر روى مسئله‌ى امام حسین و مسئله‌ى عاشورا و همین عزاداریهاى مردمى، تکیه کردند و جا دارد. این عزاداریها جنبه‌ى نمادین دارد، جنبه‌ى حقیقى هم دارد؛ دلها را نزدیک میکند، معارف را روشن میکند.

{نظر من: آیا کار امام حسین(علیه السلام) جز مقاومت و ایستادگی بود. بعضی ها موضوع مقاومت رمز پیشرفت را به سمتی می برند که فقط برای سیاست خارجی نشانش دهند. مثال زنهای مسلمان که در زمان رضا شاه مقاومت کردند و پیروز شدند و یا در دیگر عرصه ها. مبارزه با نفس خود نوعی مقاومت است که به پیشرفت رو به جلو منتهی خواهد شد. معلومه که عده ای هم گفتمان انقلاب اسلامی رو می خواهند به بیراهه ببرند و بگن که فقط مقاومت برای دشمنان خارجیه.}

این ملت بیست و هشت سال است که با توطئه‌ى امریکا، با دشمنى امریکا، با انواع و اقسام لطمه‌زدنهاى امریکا مواجه است. هر کار توانستند علیه این ملت کرده‌اند. مواظب باشید مرزهاتان را مشخص کنید. کسانى هستند مزدور آنهایند؛ کسانى هستند نوکر آنهایند؛ کسانى هستند در خدمت آنهایند. مرزهاتان را با اینها هم روشن کنید و مشخص کنید. وقت بصر و صبر، یکى همین‌جاست؛ بصیرت. ملت ایران وقت انتخابات که میرسد، احتیاج به بصیرت دارد؛ نگاه کند ببیند دشمن چه موضعى گرفته است در قبال این حرکت عظیم مردمى؛ حواس خود را جمع کند، تصمیم درست بگیرد. این هم وظیفه‌ى ما مردم است که بایستى مراقبت کنیم.

البته مطمئن باشید و بنده مطمئنم که خداى متعال تفضلات خود را به برکت مجاهدت و ایمان شما مردم، از شما باز نخواهد گرفت و خداى متعال لطف خودش و کمک خودش و هدایت و حمایت خودش را شامل حال این مردم کرده است و باز هم خواهد کرد و پیروزى نهائى، بالاخره متعلق به ملت ایران و نظام جمهورى اسلامى است.

ان الذین قالوا ربنا الله ثم استقاموا

/ 0 نظر / 7 بازدید