آخرین زمینلرزه های ایران و نواحی مجاور
 

 
نویسنده : ابراهیم وکیلی گندمانی
تاریخ : چهارشنبه ٢۱ فروردین ۱۳٩٢
نظرات

سید شهیدان اهل قلم و صیاد دل ها

می خواستم مطلبی در مورد دو شهید روز های 20 و 21 فروردین توی وبلاگ بنویسم یا حتی طرحی. اما گفتم اینطوری حق مطلب ادا نمیشه پس رفتم سراغ جستجو. اولین چیزی که به نظرم اومد این بود که برم سراغ سایت شهید آوینی خوب توی موتور جستجوی bing زدم شهید آوینی.

اولین سایتی که نشون داده شد خلاف هر زمان دیگه که اولین نتیجه جستجو wikipedia بود این دفعه avini.com نمایان شد خوب سایتو باز کردم ولی این اون سایت شهید آوینی نبود. اول تعجب کردم و دوباره رفتم سراغ نتیجه های جستجو هر چی نگاه کردم اون اسم سایت که می خواستم نبود پایین صفحه رو نگاه کردم دیدم نوشته بود "بازی های سایت شهید اوینی" خوب روش کلیک کردم و نتیجه اولین جستجوی همون چیزی بود که می خواستم. www.aviny.com

بدون لحظه ای درنگ بازش کردم رفتم سراغ ویژه نامه ای که برای شهید گذاشته بودند

همزمان شروع به طرح زدن کردم "طرح که چه عرض کنم"


 

کلمه قدیمی اما به چشمم آشنا رو دیدم "سید مرتضی آوینی" همیشه شهید رو "شهید آوینی" خطاب می کردم و یادم رفته بود که سید هم هست.

چشمم این مطلبو گرفت "مرتضی به روایت خودش" رفتم و کامل خوندمش و از توی این مطالب این تکه"سعی کردم که خودم را از میان بردارم تا هرچه هست خدا باشد و خدا را شکر بر این تصمیم وفادار مانده‌ام"

از این صفحه به اون صفحه و تقریباً لینک های خوبی جدا شد و مطالب که می خواستم.

رفتم به سایت Khamenei.ir برای گرفتن پیام تسلیت اما نبود ولی خبر حضور امام خامنه ای بر پیکر شهید بود. و البته خبرها و نوشته های دیگه.

رفتم سراغ "شهید امیرسپهبد علی صیاد شیرازی" بازهم این شهید رو "صیاد شیرازی" خطاب می کردم و اسمش رو یادم رفته بود.

رفتم سراغ نحوه شهادت و وصیت نامه شهید توی این صفحه هم تو قسمت وصیت نامه این جمله منو میخ کوب مانیتور کرد: "پروردگارا رفتن در دست توست، من نمی دانم چه موقع خواهم رفت ولی می دانم که از تو باید بخواهم مرا در رکاب امام زمانم قرار دهی و آن قدر با دشمنان قسم خورده دینت بجنگم تا به فیض شهادت برسم."

پی نوشتههههه: برای بهتر شدن کار تقریباً همه صفحات مربوط به دو شهید بزرگوار رو در سایت آوینی زیر و رو کردم نتایج جالب زیر هم نتیجش شد:

رفتن به صفحه کاریکاتور از صفحه اصلی سمت چپ پایین صفحه البته نوشته بود تصویر روز

رفتم سراغ اینفوگرافیک هاش از قسمت فرهنگی ش همین اینفوگرافیک البته بزرگترش رو دانلود کردم و البته از قسمت سیاسی نظامی ش

 

 

 

رئیسان جمهور بزرگش رو دانلود کردم.

وقتی برای دیدن بازش کردم دیدم کار پایگاه خبری تحلیلی زنجان ارزشی ه. رفتم به این سایت و گفتم حتما تو لینک ها می ذارمش. و حتما سایت شهید آوینی رو هم.

برای دیدن لینک های مرتبط با مطالب بالا به 2 لینک زیر مراجعه کنید:

بیستمین سالگرد شهادت شهید آوینی

چهاردهمین سالگرد شهادت شهید صیاد شیرازی

 عـاشقـانـه‌ای بـرای «پـایتخــت2» رو هم خوندم دیدم اینجا هم حرف از شهید آوینی ه "...و جذب مخاطبش که به قول آوینی «شناسنامه اثر فاخر» است، همه را شگفت زده می کند." 

مطلب جالبی "محمدرضا کردلو" نوشته بود.

 


 
 
طراح - عکاس - ساخت کلیپ - بعضی وقت ها شعر هم می گم --- لیسانس نرم افزار کامپیوتر
ابراهیم وکیلی گندمانی